شما اینجا هستید

خبرخوان » تعیین تکلیف آغاز لیگ تنیس روی میز
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، تعیین مهلت برای اعلام آمادگی تیم‌ها و پرداخت ورودیه توسط آنها اقداماتی است که فدراسیون تنیس روی میز برای برگزاری لیگ برتر این رشته در سال جاری انجام داده با این حال مشخص نیست مسابقات از چه زمان آغاز خواهد شد.

فدراسیون تنیس روی میز تعیین زمان آغاز لیگ برتر را منوط به قرعه کشی تیم‌ها کرده است، طبق آنچه به صورت شفاهی از سوی این فدراسیون به هشت تیم متقاضی شرکت در لیگ برتر اعلام شده به فاصله ۲۰ روز پس از قرعه کشی تیم‌ها، لیگ برتر استارت می‌خورد اما مشکل اینجاست که به خاطر ابهام در وضعیت قراردادی بازیکنان برای همراهی تیم‌ها هنوز زمان قرعه کشی لیگ برتر مشخص نشده است.

دانشگاه آزاد تهران، فراسنج تهران، نفت آبادان، مرحوم اقبال لطف الله نسبی (کردستان)، شهرداری کرج، پادما یدک اصفهان، رعد پدافند هوایی و دانشگاه یزد هشت تیم متقاضی حضور در لیگ برتر امسال هستند که طبق برنامه در دو گروه دیدارهای‌شان را برگزار خواهند کرد. این تیم‌ها ترکیب نفرات مورد نظر خود برای شرکت در این دوره رقابت‌ها را مشخص کرده‌اند اما ملاک فدراسیون برای حساب و کتاب رسمی روی این ترکیب‌ها مدارکی مبنی بر عقد قرارداد است که بعضاً انجام نشده است.

به دلیل غیرمتمرکز بودن وضعیت بازیکنان و پراکنده بودن آنها در شهرهای مختلف و از طرفی اعمال محدودیت‌های کرونایی در تردد بین شهری، مسئولان تیم‌ها با وجود توافق با بازیکنان موردنظر هنوز موفق به انعقاد قرارداد با آنها نشده‌اند و همین مسئله دست فدراسیون را هم برای پیشبرد اقداماتش در پوست گردو گذاشته است.

فدراسیون تنیس روی میز بر اساس ترکیب نفراتی که تیم‌ها در اختیار دارند، آنها را سیدبندی کرده و سپس اقدام به قرعه کشی می‌کند. همین مسئله لزوم در اختیار داشتن قراردادها برای اطمینان از کیفیت و چگونگی ترکیب تیم‌ها را مسجل می‌کند.

به گفته پیمان حسنی دبیر فدراسیون به محض اینکه ترکیب تیم‌ها نهایی و رسمی شود و موضوع با استناد به مدارک به فدراسیون تنیس روی میز اطلاع رسانی شود، این فدراسیون بر اساس سیدبندی، اقدام به قرعه کشی لیگ کرده و ۲۰ روز بعد از آن هم مسابقات را آغاز می‌کند.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به خاطر محدودیت‌هایی کرونایی هنوز مسئولان تیم‌ها با برخی نفرات موردنظر خود موفق به عقد قرار داد نشده‌اند. آنها بر اساس توافقاتی که داشته‌اند، گزینه‌های پیشنهادی‌شان را به ما معرفی کرده‌اند اما هستند بازیکنانی که نام‌شان در ترکیب پیشنهادی دو تیم است. به همین دلیل مبنای ما در اختیار گرفتن قرارداد رسمی است تا بر مبنای آن سیدبندی تیم‌ها را انجام دهیم.

حسنی تاکید کرد: اگر تا پایان این هفته قرارداد همه تیم‌ها در اختیار فدراسیون تنیس روی میز قرار بگیرد هفته آینده قرعه کشی لیگ را برگزار می‌کنیم و زمان آغاز لیگ را هم مشخص می‌کنیم. مشکل فقط اینجاست که ترکیب تیم‌ها مشخص نیست.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن روز