شما اینجا هستید

بین الملل » تماس‌های تلفنی مرموز در روز انتخابات آمریکا پیگیری می شود

به گزارش «وطن روز» به نقل از انتخاب، به دنبال انتشار شایعاتی درباره برقراری تماس‌های تلفنی گسترده با مردم آمریکا برای تشویق به ماندن در منزل در روز انتخابات، دادستانی نیویورک اعلام کرد که تحقیقات خود را در این خصوص آغاز می‎کند.

به گزارش تسنیم، یک مقام مسئول در وزارت امنیت داخلی به خبرگزاری رویترز گفته که اف‌بی‌آی در حال بررسی تعداد زیادی تماس تلفنی اتوماتیک مرموز است که مردم را به ماندن در خانه در روز انتخابات تشویق می‌کند.

رویترز همچنین گزارش داد که تماس‎های ناشناس تلفنی مبنی بر تشویق مردم به ماندن در خانه، در ایالت‌هایی مانند فلوریدا و آیووا که در انتخابات نقش مهمی ایفا می کنند، نیز گزارش شده است.

در همین حال، «لتیشا جیمز» دادستان کل نیویورک در بیانیه‌ای اعلام کرد که تلاش‌ها برای منع رای دهندگان از حق رای دادن، نگران کننده و اشتباه است و بدتر اینکه اقدامی غیر قانونی است و با آن تسامح نخواهد شد.

دادستان کل ایالت نیویورک تاکید کرد که « رأی دادن سنگ بنای دموکراسی ماست».

از سوی دیگر، دونالد ترامپ بعد از ظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی در پیامی توئیتری خطاب به شهروندان آمریکایی اظهار داشت: از خانه بیرون بیایید و رأی بدهید! در دولت من، اقتصاد ما بیشترین نرخ رشد تاریخ خود را تجربه کرد. سال آینده ما فوق‌العاده‌ترین سال تاریخ آمریکا را از لحاظ اقتصادی خواهیم داشت.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن روز