شما اینجا هستید

تحلیل خبری » دولت انتظار ثناگویی مجلس را نداشته باشد

گروه سیاسی  «وطن روز»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهارنظر درباره همه امور ایران را از جمله وظایف نمایندگان اعلام و به مسئولان دولتی گوشزد کرد که انتظار مجلسی ثناگو را نداشته باشند.
محمود عباس زاده، نماینده مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «وطن روز» به اظهارت مطرح شده درباره شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از ۱۱ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل آنچه دولت، «هتک حرمت رئیس‌جمهوری» خوانده بود اشاره و اظهار کرد: «از عنوان اتهامی نمایندگان مجلس به طور دقیق اطلاعی ندارم اما طبق قانون اساسی نماینده در همه امورات کشور می‌تواند ورود پیدا کند و هیچ نماینده‌ای را به علت اظهاراتش که در راستای وظیفه نمایندگی باشد، نمی‌توان تحت تعقیب قرار داد.»
این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی توهین را از انتقاد جدا دانست و تصریح کرد: «اگر اظهارات نمایندگان مجلس، حاوی توهین و اتهام باشد، طبیعتا عنوان مجرمانه دارد و نهادهای زیربط می‌توانند به آن رسیدگی کنند ولی تا آنجا که من اطلاع دارم، آنچه دولت از آن به عنوان توهین یاد کرده، عنوان مجرمانه ندارد و نمی‌توان به اظهارات نمایندگان در نقد دولت عنوان توهین داد.»
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یازدهمین دوره مجلش شورای اسلامی انتقاد را یکی از عوامل پیشرفت نهادهای جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: «دولت انتظار نداشته باشد مجلس ثنا گوی او باشد. نمایندگان مجلس در ایفای وظیفه نمایندگی خود کامل آزاد هستند بنابراین شکایت دولت از نمایندگان خطا است.»
او متذکر شد: «متاسفانه دولت در عرصه سیاسی موفقیتی نداشته و کشور از دیپلماسی اقتصادی برخوردار نیست. مجلس  یازدهم در شرایطی تشکیل شد که کشور با وضعیت نامناسب اقتصادی رو برو بود اما بنا را بر همکاری و همیاری با دولت گذاشتیم و انتظار داریم دولت نیز چنین خط مشی را دنبال کند تا بتوانیم مشکلی از مشکلات کشور را حل کنیم.»
عباس زاده با انتقاد از خط تخریبی مجلس اظهار کرد: «رسانه‌های وابسته به دولت در رابطه با این مجلس شیوه‌های تبلیغاتی درستی را در پیش نگرفتند اما مجلس اثبات کرد، درصدد کمک به دولت برای احقاق حقوق مردم است.»
این نماینده اصولگرای مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: «وزیر دولت را با بالاترین رأی انتخاب کردیم و در این پنج ماه فقط به چند سوال از وزرا بسنده کردیم و هیچ وزیری را استیضاح نکردیم. با تعامل می‌خواهیم مشکلات با دولت را حل کنیم اما دولت گوش شنوایی برای شنیدن نظرات و مصوبات مجلس ندارد.»
عباس زاده اتحاد میان نهادهای مختلف را راه حل مشکلات ایران دانست و تصریح کرد: «قوای مختلف باید دست به دست هم دهند و با مشارکت، مشکلات اساسی مردم را حل کنند. از دولت انتظار بیشتری می‌رود. خواسته ما آن است که دولت در راستای وظایف خود تمرکز و عمل کند و به جای پرداختن به حواشی، حل مشکلات را در دستور کار خود قرار دهد.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن روز