شما اینجا هستید

اجتماعی » شهرها به سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی تقسیم شدند

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، از تقسیم‌بندی شهرها به سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی خبر داد.

حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور در جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ضمن مرور اقدامات و تصمیمات گذشته، گفت: طی جلساتی که با وزارت بهداشت داشتیم، مقرر شد تا شاخص‌های جامع برای دسته‌بندی شهرها و اعمال محدودیت‌ها تعیین شود.

وی افزود: این شاخص‌ها در چند بخش تقسیم‌بندی شهرها بر اساس رنگ (سه رنگ بحرانی، قرمز و زرد) با اعمال محدودیت‌ها در ۶ حوزه اجتماعی، خدماتی، فرهنگی، آموزشی، حمل‌ونقل و کسب‌وکار خواهد بود. همچنین ضمانت‌های اجرایی و مجری اعمال این محدودیت‌ها نیز مشخص خواهد شد.

ذوالفقاری هدف از این شاخص‌بندی‌ها را ایجاد چارچوبی برای ستادهای استانی مدیریت کرونا جهت مدیریت و اعمال محدودیت‌ها در هر شهری بر اساس وضعیت آن اعلام کرد و گفت: با تعیین شاخص‌های جامع، ستادهای استانی مسئول اعمال محدودیت‌های متناسب با وضعیت شهر خواهند بود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: بر این اساس مقرر شده است که وضعیت شهرها بر اساس شاخص‌هایی تعیین و در سایت وزارت بهداشت به صورت آن‌لاین اعلام شود تا بر آن اساس اطلاع‌رسانی و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با این روش به دنبال جلوگیری از تصمیم‌گیری مقطعی و موردی در ستاد ملی هستیم تا بتوانیم نسخه قابل اجرایی تا پایان سال داشته باشیم.

ذوالفقاری با بیان این‌که به حدی درگیر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها هستیم که فرصت اجرای تصمیمات را نداریم، افزود: بایستی با ترسیم شمای کلی، پروتکل‌های بهداشتی دقیق و مشخص‌شده‌ای را تا پایان سال اجراء کنیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در تشریح نحوه تقسیم‌بندی شهرها در سه وضعیت بحرانی، قرمز و زرد، گفت: برای هر کدام از این وضعیت‌ها مصادیقی در نظر گرفته شده است که میزان بستری‌ها، میزان فوتی‌ها، ضریب تخت‌های بیمارستانی اشغال‌شده و نسبت ابتلای شهروندان به جمعیت شهر، از آن جمله‌اند و یک شهر با داشتن هر یک از این مصادیق در دسته‌بندی زرد، قرمز یا بحرانی قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: وضعیت شهرها طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت و درمان در سایت این وزارت‌خانه هر دوشنبه به‌روزرسانی خواهد شد و استان‌ها بر این اساس نسبت به اعمال محدودیت‌های تعیین‌شده از فردای همان روز(صبح شه‌شنبه) اقدام خواهند کرد که تا هفته بعد ادامه خواهد داشت و در هفته بعد، با اعلام مجدد وضعیت‌ها، یکی از سه حالت تشدید محدودیت‌ها، کاهش محدودیت‌ها و تداوم محدودیت‌ها را در شهرها خواهیم داشت.

ذوالفقاری گفت: پس از اجرای این طرح، مردم می‌توانند ضمن مراجعه به سایت وزارت بهداشت از وضعیت شهرها مطلع شوند و در صورت نیاز به تردد یا سفر بین شهرها؛ در جریان محدودیت‌های تردد و عبور و مرور و سایر محدودیت‌های اعمالی در شهرها قرار گیرند و بر این اساس تصمیم‌گیری کنند.

بر اساس گفته رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی، محدودیت‌های هر سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی تعیین و برای تصمیم‌گیری نهایی به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه خواهد شد.

بر اساس گزارش کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مصوبات کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا پس از بررسی و ارزیابی نهایی در ستاد ملی کرونا، از سوی ستاد ملی مصوب می‌شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن روز